O SPOLEČNOSTI HSE

VÍCE NEŽ 30 LET JSME VAŠÍM STRATEGICKÝM PARTNEREM. DĚKUJEME.

Již od roku 1992 se zabýváme výrobou a montáží zárubní, dveří, zasklívacích rámů a protipožárních uzávěrů v nejvyšší kvalitě. Během 30 let své existence jsme se stali strategickým dodavatelem pro tisícovku architektů, projektantů a stavitelů nejen v Čechách, ale i v okolních státech Střední Evropy.

Díky zkušenostem našich loajálních zaměstnanců, špičkové technologické vybavenosti našeho výrobního závodu, vlastnímu oddělení výzkumu a vývoje a v neposlední řadě díky Vaší důvěře v naše produkty a služby jsme se stali jedničkou na trhu a jasnou volbou pro mnoho profesionálů.

1992
Založení společnosti HSE

Společnost HSE byla založena společností BBE a panem Ulrichem Marschem v roce 1992. Jako sídlo firmy byl vybrán areál privatizovaného humpoleckého podniku Strojno traktorová stanice (STS) v Humpolci.

1992
Příprava na rekonstrukci

V roce 1992 byly vytvořeny plány na rekonstrukci chátrajícího objektu, a to jak na rekonstrukci starých budov s přilehlými venkovními prostorami, tak i na výstavbu budov nových.

1993
Zprovoznění prvních strojů

V roce 1993, krátce po převedení areálu do nového vlastnictví, došlo k úpravě původních budov a byly nastěhovány a zprovozněny první stroje. Nově založená společnost HSE měla zpočátku pouze dvanáct zaměstnanců, deset ve výrobě, dva v kanceláři a jednatele.

1993
Výstavba nové haly

Výroba byla zahájena ve starých budovách, ale okamžitě došlo k zahájení prací na nové výrobní hale odpovídající potřebám rychle rostoucího výrobního závodu. Nová výrobní hala byla dokončena ještě v tomtéž roce.

1994
Veletrh RENOVA

Na veletrhu zaměřeném na obnovu památek a historických sídel jsme úspěšně zabojovali o přízeň architektů a projektantů, a to samozřejmě zejména našim portfoliem renovačních zárubní.

1996
Veletrh FOR ARCH

Významným milníkem naší historie byl právě tento ročník veletrhu FOR ARCH, kde jsme odprezentovali rozšířený sortiment a získali celou řadu nových zákazníků, s nimiž často spolupracujeme dodnes.

2002
Výrobky HSE do celé Evropy

V roce 2002 bylo 10 % akcií prodáno společnosti DOMOFERM GmbH v Rakousku. Prodej výrobků HSE se tak přes pobočky DOMOFERM rozšířil do celé Evropy.

2005
Veletrh FOR ARCH
2007
Rozšíření kancelářských prostor

Vzhledem k rychle se rozrůstajícímu počtu zaměstnanců jsme přistoupili k rekonstrukci staré administrativní budovy a vybudování nových kanceláří a dalších administrativních prostor.

2007
Nová výrobní hala

Opět jsme vyrostli z kapacit našich výrobních prostor a postavili si novou výrobní halu o rozloze 4.500 metrů  čtverečních. Krom navýšení výroby nám koncepce haly umožnila pracovat s novými prvky efektivního řízení výroby. 

2010
Nová administrativní budova

Dosavadní úspěch a růst HSE spolu s nedostatečnou kapacitou původní administrativní budovy vyústily ve výstavbu nové moderní administrativní budovy s přilehlým parkovištěm pro zaměstnance a návštěvníky.

2011
Sloučení s AUSTRO HOLDING

Společně se skupinou DOMOFERM GmbH a firmami BBE a BOS byla společnost HSE začleněna do skupiny AUSTRO HOLDING GmbH. Naše výrobky se tak velmi rychle dostaly na nové evropské trhy.

2018
Spojení se skupinou JELD-WEN

V roce 2018 jsme se spojili s mezinárodní skupinou JELD-WEN a získali tak přístup na mnoho dalších zahraničních trhů včetně zámořských.

2022
HSE slaví 30 let

Dnes, v roce 2022 a po 30 letech existence, má HSE v České republice 159 zaměstnanců, z toho 132 ve výrobě a 38 v administrativě. Jsme silně zaměřeni na export, ale naší hlavní doménou a srdeční záležitostí zůstává Česká republika a síť českých partnerských firem, pro které neustále zkvalitňujeme naše služby a vyrábíme projektové konstrukční ocelové prvky.

V současnosti tvoří 70% HSE produkce zárubně pro nepožární a požární dveře a speciální zárubně dle specifických požadavků zákazníků. 30% produkce pak tvoří dveře - s protipožární ochranou i bez, posuvné dveře, zvukotěsné dveře, dveře odolné proti vloupání či dveře s olověnou výplní. 

2023
Rok 2023 v číslech

Rok 2023 byl rokem konsolidace, změn a také úspěchů, které nám potvrzují zájem o naše kvalitní výrobky a služby.

S každými dveřmi a zárubní, které sjely z našich výrobních linek, jsme pomohli vytvořit nejen fyzické součásti staveb ale i estetické portály pro nové možnosti spojení prostor a lidí a v neposlední řadě také systémy pro ochranu životů a zdraví. Představujeme Vám výrobní úspěchy roku 2023 v působivých číslech.

2024
Rok 2024 je u nás v HSE přezdíván rokem protipožárních uzávěrů

Po dvou letech povinných recertifikací pro Vás máme opět připravené portfolio protipožárních uzávěrů, a to včetně dvoukřídlých a prosklených. Ale to není vše, na čem v tomto roce pracujeme.

Zjistit více o roce 2024 v HSE

HISTORIE SPOLEČNOSTI

V roce 1992 založili pan U. Marsch se společností BBE Briloner Bauerzeungnisse GmbH & Co v Humpolci firmu HSE, spol. s r.o. v areálu bývalé Strojní traktorové stanice Humpolec. V roce 2002 byl prodán desetiprocentní podíl rakouské firmě DOMOFERM GmbH. Již od samého začátku svého působní na českém a středoevropském trhu je jedním ze základních stavebních kamenů našeho úspěchu profesionální vztah s našimi partnery. Držíme slovo. Stále hledáme nové cesty, jak svým partnerům pomoci v jejich spolupráci se zadavateli. Zaměřujeme se na výzkum a vývoj. Pracujeme s nejlepšími materiály. Pracujeme s funkčními metodami řízení výroby. Zaměstnáváme špičkové odborníky.

Máte zájem o zárubně, dveře nebo požární uzávěry?

Potřebujete s čímkoliv poradit nebo chcete vytvořit cenovou nabídku?

Neváhejte nás kontaktovat, zkušený obchodně-technický tým je tu pro Vás.