Zárubně

Zárubně HSE jsou vyráběny z kvalitního žárově pozinkovaného plechu dle DIN 59232. Profilování je prováděno na numericky řízených ohraňovacích lisech, čímž je zaručena vysoká rozměrová přesnost. Závěsové kapsy jsou bodově přivařené a ve standardním provedení mají nosnost 40 kg na jednu kapsu. Tyto kapsy umožňují nastavení polohy závěsů bez vysazení dveřního křídla. Kromě standardních závěsů V8100 nabízíme kompletní program systémových závěsů SIMONSWERK.

Otvory pro střelku a západku jsou opatřeny přivařeným krytem, který zabraňuje zaplnění prostoru zdícím materiálem. Sváření profilů zárubně v ochranné atmosféře zaručuje vysokou pevnost rohových spojů.

  • kromě svařených zárubní nabízíme také smontovatelné zárubně v třídílném nebo šestidílném provedení,
  • zárubně jsou opatřeny speciálním reaktivním nátěrem, který zaručuje společně se zinkovou vrstvou vysokou protikorozní ochranu,
  • profily zárubní jsou opatřeny profilovým těsněním, které zvyšuje zvukovou a tepelnou izolaci,
  • náš široký program profilů a kotevních systémů řeší téměř každou montážní situaci na stavbě.

Zárubně pro zděné příčky

ocelová zárubeň HSE typ U univerzální zárubeň

Typ U

Univerzální zárubeň

Univerzální zárubeň je určena jak pro přímé zazdívání do blokového zdiva systémů Ytong, Hebel a podobně, tak do klasického zdiva. Zdicí kotvy se dodávají podle druhu zdiva, do kterého je zárubeň určena. Podlahové zapuštění je standardně 30 mm. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy V-8100 (dle typu zárubně).

ocelová zárubeň HSE typ S světlíková zárubeň

Typ S

Světlíková zárubeň

Zárubeň je určena jak k zazdívání do hotových světlíků klasického zdiva, tak k přímému zazdívání. Zdící kotvy se dodávají podle druhu zdiva, do kterého je zárubeň určena. Podlahové zapuštění je standardně 30 mm. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy V-8100 (dle typu zárubně).

ocelová zárubeň HSE typ P průchozí zárubeň

Typ P

Průchozí zárubeň

Zárubeň je určena jak k zazdívání do hotových světlíků klasického zdiva, tak k přímému zazdívání. Zdící kotvy se dodávají podle druhu zdiva, do kterého je zárubeň určena. Podlahové zapuštění je standardně 30 mm. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy V-8100 (dle typu zárubně).

ocelová zárubeň HSE typ R rohová zárubeň

Typ R

Rohová zárubeň
Zárubeň je určena pro dodatečné zazdívání do hotových světlíků, především u nadměrně širokého zdiva. Společně s rohovou protizárubní RP tvoří estetické řešení tohoto problému. Tři zdící kotvy přibodované na každé stojně zaručují stabilní ukotvení. Podlahové zapuštění je standardně 30 mm. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy V-8100 (dle typu zárubně).
ocelová zárubeň HSE typ RP rohová zárubeň rámovací

Typ RP

Rohová zárubeň rámovací
Používá se jako protikus k rohové zárubni u nadměrně širokého zdiva nebo jako ochrana rohů průchozích světlíků. Tři zdící kotvy přibodované na každé stojně zaručují stabilní ukotvení. Podlahové zapuštění je standardně 30 mm.

Zárubně pro sádrokartonové příčky

ocelová zárubeň HSE typ LZ zárubeň pro lehké zdivo

Typ LZ

Zárubeň pro lehké zdivo
LZ zárubeň je určena pro sádrokartonové příčky a ostatní systémy lehkého zdiva. Standardní provedení se vyrábí bez podlahového zapuštění. Součástí dodávky je TPE-těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy V-8100 (dle typu zárubně).
ocelová zárubeň HSE typ LZB zárubeň pro lehké zdivo

Typ LZB

Zárubeň pro lehké zdivo

LZb zárubeň je určena pro sádrokartonové příčky a ostatní systémy lehkého zdiva. Zárubeň je osazena závěsovými kapsami typu V-8615 a 15 mm širokými krytkami pro střelku a západku, čímž odpadá vyřezávání sádrokartonových desek v prostoru kování. Standardní provedení se vyrábí bez podlahového zapuštění. Součástí dodávky je TPE-těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy V-8100 (dle typu zárubně).

Atypické zárubně

ocelová zárubeň HSE typ RZA renovační zárubeň

Typ RZA

Renovační zárubeň

Zárubeň je určena pro dodatečnou suchou montáž při renovaci starých objektů a pro použití v průmyslovém stavebnictví. Ocelové hmoždinky zaručují stabilní ukotvení do zdiva. Zárubeň se vyrábí standardně bez podlahového zapuštění. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy V-8100 (dle typu zárubně). Ocelové hmoždinky nejsou součástí dodávky.

ocelová zárubeň HSE typ RSD rohová zárubeň se stínovou drážkou

Typ RSD

Rohová zárubeň se stínovou drážkou

Zárubeň je určena pro dodatečné zazdívání do hotových světlíku, především u nadměrně širokého zdiva. Tři zdící kotvy přibodované na každé stojně zaručují stabilní ukotvení. Podlahové zapuštění je standardně 30 mm. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy V-8100 (dle typu zárubně).

ocelová zárubeň HSE typ USD univerzální zárubeň se stínovou drážkou

Typ USD

Univerzální zárubeň se stínovou drážkou

Zárubeň je určena pro přímé zazdívání nebo zalévání do betonových příček. Podlahové zapuštění je standardně 30mm. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy V 8100 (dle typu zárubně).

ocelová zárubeň HSE typ SSD světlíková zárubeň se stínovou drážkou

Typ SSD

Světlíková zárubeň se stínovou drážkou

Zárubeň je určena pro zazdívání do hotových světlíků nebo pro zalévání do betonových příček. Podlahové zapuštění je standardně 30 mm. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy V-8100 (dle typu zárubně).

ocelová zárubeň HSE typ UDF univerzální zárubeň s dvojitým falcem

Typ UDF

Univerzální zárubeň s dvojitým falcem

Zárubeň je určena jak k přímému tak k dodatečnému zazdívání do klasického zdiva. Podlahové zapuštění je standardně 30 mm. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy V-8100 (dle typu zárubně).

ocelová zárubeň HSE typ SDF světlíková zárubeň s dvojitým falcem

Typ SDF

Světlíková zárubeň s dvojitým falcem

Zárubeň je určena jak k zazdívání do hotových světlíků klasického zdiva, tak k přímému zazdívání. Podlahové zapuštění je standardně 30 mm. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy V-8100 (dle typu zárubně).

ocelová zárubeň HSE typ RR rohová renovační zárubeň

Typ RR

Rohová renovační zárubeň

Zárubeň je určena pro dodatečnou suchou montáž při renovacích starých objektů a pro použití v průmyslovém stavebnictví. Ocelové hmoždinky zaručují stabilní ukotvení do zdiva. Zárubeň se vyrábí standardně bez podlahového zapuštění. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy V-8100 (dle typu zárubně). Ocelové hmoždinky nejsou součástí dodávky.

ocelová zárubeň HSE typ K kyvadlová zárubeň

Typ K

Kyvadlová zárubeň

Zárubeň je určena do stavebních prostorů, kde je nezbytné oboustranné otevírání dveří, jako kuchyně veřejného stravování a restaurací, sklady apod. Zárubeň je možné obdržet pro všechny druhy zdiva. Podlahové zapuštění je standardně 30 mm. Součástí dodávky je TPE – těsnění. Závěsy nejsou součástí dodávky zárubně.

ocelová zárubeň HSE typ OP zárubeň s optickou polodrážkou

Typ OP

Zárubeň s optickou polodrážkou

Zárubeň je opatřena optickou polodrážkou na odvratné straně závěsů a tím vykazuje z obou stran shodné vnější rozměry a šířku profilů. Použití nachází v prostorách, kde stěny vykazují jakékoli horizontální linie (estetický aspekt). Zárubeň je možné obdržet pro všechny druhy zdiva. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy V-8100 (dle typu zárubně).

ocelová zárubeň HSE typ N nemocniční zárubeň

Typ N

Nemocniční zárubeň

Zárubeň je určena pro nemocnice a ošetřovny. Náběhová hrana na odvratné straně závěsů slouží k navádění vodících koleček transportních lůžek. Alternativně je tato zárubeň používána jako OP-zárubeň (viz popis OP). Zárubeň je možno obdržet pro všechny druhy zdiva. Podlahové zapuštění je standardně 30 mm. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy V-8100 (dle typu zárubně).

ocelová zárubeň HSE typ DDZ dvoudveřní zárubeň

Typ DDZ

Dvoudveřní zárubeň

Zárubeň k přímému zazdívání do klasického zdiva, nebo s příslušnou kotevní technikou do systémových příček. Používá se především jako prostorové rozdělení hotelových a kancelářských objektů. Podlahové zapuštění je standardně 30 mm. Součástí dodávky je TPE – těsnění a čtyři nebo šest dveřních závěsů V-8100.

Zárubně pro dodatečnou montáž

ocelová zárubeň HSE typ DZ dvoudílná zárubeň

Typ DZ

Dvoudílná zárubeň

Zárubeň je určena pro dodatečnou montáž do hotových světlíků jak klasického zdiva, tak lehkých příček. Přivařené trapézové kotvy umožňují přišroubování zárubně k ostění světlíku. Standardní provedení se dodává bez podlahového zapuštění. Součástí dodováky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy.

ocelová zárubeň HSE typ DZD dvoudílná zárubeň pro dodatečnou montáž

Typ DZD

Dvoudílná zárubeň

Zárubeň je určena pro dodatečnou montáž do hotových světlíků jak klasického zdiva, tak lehkých příček. Přivařené trapézové kotvy umožňují přišroubování zárubně k ostění světlíku. Standardní provedení se dodává bez podlahového zapuštění. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy.

ocelová zárubeň HSE typ DS dvoudílná zárubeň pro dodatečnou montáž

Typ DS

Dvoudílná zárubeň

Zárubeň je určena pro dodatečnou montáž do hotových stavebních světlíků. Další výhodou je suchá montáž ve finální fázy výstavby. Standardní provedení se vyrábí bez podlahového zapuštění. Součástí dodávky je TPE – těsnění, dva nebo tři dveřní závěsy V-8100 a montážní kotvy. Šrouby a deformační kroužky nejsou součástí dodávky.

ocelová zárubeň HSE typ DSV dvoudílná zárubeň variabilní pro dodatečnou montáž

Typ DSv

Dvoudílná zárubeň variabilní

Zárubeň je určena pro dodatečnou montáž do hotových stavebních světlíků. nastavitelnost ústí v rozsahu 25 mm předurčuje její široké použití při rekonstrukcích. Další výhodou je suchá montáž ve finální fázy výstavby. Standardní provedení se vyrábí bez podlahového zapuštění. Součástí dodávky je TPE – těsnění, dva nebo tři dveřní závěsy V-8100 a montážní kotvy. Šrouby a deformační kroužky nejsou součástí dodávky.

ocelová zárubeň HSE typ OZ obložková renovační zárubeň

Typ OZ

Obložková renovační zárubeň

Zárubeň je určena pro dodatečnou montáž při renovacích starých objektů obkládáním původních zárubní. Spojení s původní zárubní je provedeno prostřednictvím jednostranných nýtů. Zárubeň se vyrábí standardně bez podlahového zapuštění. Součástí dodávky je TPE – těsnění. Závěsy jsou pevně přivařeny, spojovací materiál není součástí dodávky. OZ – zárubeň může být osazena jen dveřními křídly atypických rozměrů. Výškový rozdíl činí -8,5 mm a šířkový -17 mm oproti ČSN.

ocelová zárubeň HSE typ OZO obložková renovační zárubeň

Typ OZO

Obložková renovační zárubeň

Zárubeň je určena pro dodatečnou montáž při renovacích starých objektů obkládáním původních zárubní, kde je nutné změnit směr otáčení křídla. Spojení s původní zárubní je provedeno prostřednictvím jednostranných nýtů. Zárubeň se vyrábí standardně bez podlahového zapuštění. Součástí dodávky je TPE – těsnění. Závěsy jsou pevně přivařeny. Spojovací materiál není součástí dodávky. OZO – zárubeň může být osazena jenom dveřními křídly atypických rozměrů. Výškový rozdíl činí -16,5 mm a šířkový -33 mm oproti ČSN.

ocelová zárubeň HSE typ C-II obložková zárubeň

Typ C-II

Obložková zárubeň

Zárubeň je určena pro montáž do systémových příček kontejnérů, opláštění ocelových hal, strojních kabin a podobných zařízení. Součástí dodávky je TPE – těsnění. Spojovací materiál není součástí dodávky.

ocelová zárubeň HSE typ DLZ dilatační zárubeň

Typ DLZ

Dilatační zárubeň

Zárubeň je určena pro průchody na rozhraní dvou stavebních těles, kde dochází k dilatačním pohybům. Zdící kotvy se dodávají podle druhu zdiva, do kterého je zárubeň určena. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy V-8100 (dle typu zárubně).

ocelová zárubeň HSE typ USD-DZD dvoudílná zárubeň se stínovou drážkou

Typ USD-DZD

Dvoudílná zárubeň se stínovou drážkou

Zárubeň je určena pro dodatečnou montáž do hotových světlíků jak do klasického zdiva, tak lehkých příček. Tři přivařené trapézové kotvy umožňují přišroubování zárubně k ostění světlíku. Standardní provedení se vyrábí bez podlahového zapuštění. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy.

ocelová zárubeň HSE typ UDF-DZD dvoudílná zárubeň s dvojitým falcem

Typ UDF-DZD

Dvoudílná zárubeň s dvojitým falcem

Zárubeň je určena pro dodatečnou montáž do hotových světlíků jak klasického zdiva, tak lehkých příček. Tři přivařené trapézové kotvy umožňují přišroubování zárubně k ostění světlíku. Standardní provedení se vyrábí bez podlahového zapuštění. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy.

ocelová zárubeň HSE typ USD-UDF-DZD, dvoudílná zárubeň se stínovou drážkou a dvojitým falcem

Typ USD-UDF-DZD

Dvoudílná zárubeň se stínovou drážkou a dvojitým falcem

Zárubeň je určena pro dodatečnou montáž do hotových světlíků jak klasického zdiva, tak lehkých příček. Přivařené trapézové kotvy umožňují přišroubování zárubně k ostění světlíku. Standardní provedení se vyrábí bez podlahového zapuštění. Součástí dodávky je TPE – těsnění a dva nebo tři dveřní závěsy.

Máte jakýkoliv dotaz k našim produktům?
Spojte se s naším obchodním týmem!
HSE symbol bílý
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookies a Google analytics. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit Více